Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nadzieja grzesznych ludzi. Problem piekła we współczesnej filozofii religii (książka) - Wacław Hryniewicz, kategoria: maryjne, Wydawnictwo Verbinum, 2011 r., oprawa miękka - 35785

31de34d157c8fc0e17006a1ddcf4beee
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 23,00 zł 25,00 zł 23.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kiedyś szeroko rozpowszechniona i rzadko kwestionowana - nauka o piekle stała się obecnie przedmiotem ożywionych debat. W czasach pluralizmu i globalizacji zagadnienie piekła przybiera nową postać. Zanika spekulacja o ostatecznym losie pogan w odległych krajach. Chrześcijanie stają dzisiaj w obliczu wielu rywalizujących ze sobą religii i koncepcji zbawienia. Niektórzy opowiadają się za wizją powszechnego zbawienia w nadziei, że ostatecznie zbawieni zostaną wszyscy ludzie. Inni podkreślają, że do zbawienia konieczne jest wyraźne uznanie Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.

Problem wieczności piekła nurtuje od dawna nie tylko umysły teologów. W ostatnim czasie stał się, zwłaszcza w krajach języka angielskiego, jednym z najbardziej dyskutowanych tematów we współczesnej filozofii religii. Stanowiska filozofów religii są zróżnicowane w podobnej mierze, jak poglądy teologów. Oni także stają w obliczu trudnych pytań: Czy dobry i miłujący Bóg może zesłać człowieka do piekła i pozostawić go samemu sobie na zawsze? Czy godzi się to z Jego najgłębszą istotą, którą jest miłość? Czy jest to zgodne także z Jego sprawiedliwością?


Ksiądz Wacław Hryniewicz przybliża zróżnicowane poglądy filozofów na temat piekła, które w Polsce są niemal całkowicie nieznane. W miarę możliwości opatruje je osobistym komentarzem. Niewątpliwą zaletą książki jest język narracji. Nie spłycając zagadnień, autor przedstawia trudne problemy w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, nieobeznanego z pojęciami filozoficznymi i teologicznymi.

Przy lekturze książki ks. W. Hryniewicza należy pamiętać, że jest ona autorską próbą oceny zagadnień dotyczących piekła z pozycji kogoś, kto od lat rozwija eschatologię nadziei na powszechne zbawienie - eschatologię bez dualizmu ostatecznych losów człowieka i świata.

Pozycja warta polecenia.

Dane techniczne

Autor Wacław Hryniewicz
Wydawca Wydawnictwo Verbinum
Kategoria maryjne
ISBN 978-83-7192-439-2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl