Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Łagodność pastoralna (książka) - Ryszard Hajduk, kategoria: kapłaństwo, Wydawnictwo HOMO DEI, 2018 r., oprawa miękka - 59967

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kościół ma za zadanie nieść ludziom zbawienie, ale sama idea nie zbawia. Idea porusza i zmienia rzeczywistość , gdy przejmie ją konkretne ludzkie życie. W obecnej sytuacji ważne jest, aby Kościół, nie tracąc swej tożsamości i kontynuując swoją tradycję duchową, wspierał dialog między teologią, doświadczeniem życiowym i kształtowaniem ludzkiej egzystencji.
Gdy jego działalność ma odniesienie do życia ludzi, komunikacja zbawienia ma prowadzi do jego uobecnienia. To sam Bóg bowiem nadal przemawia przez posługę Kościoła i nawiązuje dialog z ludźmi. W tak rozumianej posłudze Boża prawda urzeczywistnia się w życiu ludzkim.

Mając na uwadze sytuację współczesnego człowieka oraz jego potrzeby, Kościół nie może tylko administrować i pouczać. Dzięki poważnemu potraktowaniu znaków czasu jego odniesienie do świata i ludzi staje się duszpasterstwem, czyli troską o zaspokojenie najgłębszych ludzkich potrzeb. W ten sposób Kościół w swej postawie względem ludzi upodabnia się do swojego Założyciela Jezusa Chrystusa, który patrzył na wszystkich oczyma pełnymi współczucia, głosił wszystkim Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz "leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości"

(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Dane techniczne

Autor Ryszard Hajduk
Wydawca Wydawnictwo HOMO DEI
Kategoria kapłaństwo
ISBN 978-83-65939-27-2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl