Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jan Paweł II Święty z Wadowic (książka) - -, kategoria: modlitewniki, Wydawnictwo M - 43233

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 3,00 zł 3.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Jan Paweł II - Święty z Wadowic!

"I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła i studia się zaczęły i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło...". Tymi słowami wspominał Karol Wojtyła swoje dzieciństwo i młodość w rodzinnym mieście podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.

Proponowany modlitewnik zawiera krótką biografię Papieża Polaka ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowego, trwającego niemal 27 lat, Pontyfikatu Ojca świętego.
Znajdziemy tu także informacje dotyczące Bazyliki w Wadowicach, gdzie najstarsza wzmianka o kościele sięga XIV wieku. Gorącym życzeniem Jana Pawła II było ukoronowanie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, znajdującego się w tym miejscu. Dokonał tego 16 czerwca 1999 roku.
Jan Paweł II ośmiokrotnie odwiedził Polskę. Pierwszy raz w 1979 roku, ostatni raz w roku 2002. Swoimi przemówieniami - wymagającymi, krytycznymi, ale też budującymi- tworzył program dla Polski, której patronował w trudnych latach zarówno przed, jak i po przemianie ustrojowej 1989 roku.
W proponowanym modlitewniku przeczytamy słowa wypowiedziane do Wadowiczan przybyłych na spotkanie z Papieżem. Niezwykle ciepłe i wzruszające zostały w pamięci wielu z nas po dziś dzień.

Już za życia Jan Paweł II był uważany za szczególnego patrona rodzin, zwłaszcza zmagających się z trudnościami
związanymi z poczęciem i urodzeniem potomstwa. Proponowany modlitewnik zawiera m.in. Modlitwę o wstawiennictwo
Jana Pawła II, Modlitwę w intencji rodzin, a także Litanię do Jana Pawła II, Modlitwę o dar pokoju, Litanię do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl