Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Fatima Wczoraj i Dziś (książka) - Ks. Zdzisław Janiec, kategoria: maryjne, Wydawnictwo Drukarnia Diecezjalna - Sandomierz - 55017

c5158c9ecaea9d4ae8a211e848bcf97f
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 15,00 zł 15,90 zł 15.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis


Orędzie z Fatimy jest w swej istocie wezwaniem do nawrócenia i pokuty, tak jak Ewangelia.
Wołanie to rozległo się na początki XX wieku i stąd zostało skierowane szczególnie do obecnego stulecia.
-Jan Paweł II, Homilia wygłoszona w Fatimie 13 maja 1982 roku-?
Książka pt. Fatima wczoraj i dziś zawiera teksty maryjno-mariologiczne, oparte na Biblii i liturgii. Są one znaczone znamieniem wyjątkowego czasu, tj. Jublileuszu Fatimskiego z okazjii stuletniej rocznicy objawień na portugalskiej ziemi (1917 r.) Ów Jubileusz (2017 r.) to nie tylko uczestnictwo w maryjnych pielgrzymkach, okolicznościowe nabożeństwa fatimskie, ale podjęcie głębszej medytacji nad maryjnością i mariologią, mających swoje źródło w nadprzyrodzonych wydarzeniach.
Ks. prof. zw. dr hab. Zdzisław Janiec jest prezbiterem diecezji sandomierskiej. Jest profesorem tytularnym, zatrudnionym na stanowisku prof. zwyczajnego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Katedra Liturgiki Pastoralnej). Nadto wykłada liturgikę w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Opublikował 26. książek, ponad 200 artykułów i wypromował 150 prac naukowych.
Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Liturgistów, Towarzystwa Naukowego KUL, oraz Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Od 2010 jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Ks. Wincentego Granata, byłego rektora KUL.??
(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Dane techniczne

Autor Ks. Zdzisław Janiec
Wydawca Wydawnictwo Drukarnia Diecezjalna - Sandomierz
Kategoria maryjne
ISBN 978-83-81010-88-7

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl