Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Droga do miłości. Bł. Natalia Tułasiewicz (książka) - Andrzej Rzesoś, kategoria: biografie, Wydawnictwo Flos Carmeli, 2019 r., oprawa miękka - 01128

0359614eccb461a10114db7342a08161
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 32,00 zł 35,10 zł 32.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

"Autor zdaje się pełnić bardziej rolę doskonale zorientowanego przewodnika po pismach i myśli Błogosławionej, aniżeli bezdusznego analityka. Dzięki temu czytelnik, umiejętnie "prowadzony" przez badacza, może mieć osobisty wgląd doświadczenie duchowe bł. Natalii. [...] Autor umiejętnie wykorzystuje znajomość procesów życia duchowego i teologii duchowości, jak również życia Błogosławionej, do tego, aby ona sama się jak najlepiej zaprezentowała. Dzięki temu recenzowana rozprawa jest nie tylko naukowym studium duchowościowym, ale może też być pożyteczną lekturą duchową" (Ks. prof. Marek CHMIELEWSKI).


"Autorowi udało się utrzymać uwagę czytelnika na charakterystycznych cechach duchowości bł. Natalii. Kiedy pisze w Zakończeniu pracy "Z analizy pism bł. Natalii dowiadujemy się, że głównym celem w życiu jest doskonała Miłość, którą utożsamia wprost ze samym Bogiem", to wiemy, że porusza się w rzeczywistym świecie przeżyć tej wielkiej Polki i katoliczki, a nie w podręcznikowej teorii wtłaczającej konkretne osoby w wyidealizowane schematy" (Bp prof. Andrzej SIEMIENIEWSKI).


Lektura pism bł. Natalii głęboko mnie dotknęła i poruszyła. Oto spotkałem prawdziwego świadka świętości, w jej pełnym ludzkiej słabości wymiarze. Poznałem świętą "z krwi i kości", radośnie dążącą, wbrew trudom codzienności, do upragnionej Miłości. Poszukując źródła tej pogodnej afirmacji życia, tak charakterystycznej dla Błogosławionej, odkryłem, że jest ona w sposób zasadniczy związana z jej osobistym doświadczeniem duchowym, którego istotą jest bliska i czuła relacja z Bogiem. (fragment konferencyjnego wystąpienia Autora, Poznań 2016).

(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl