Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Czas credo. Czas nowej ewangelizacji (książka) - ks. Michał Olszewski, kategoria: Szustak - 47470

fe973a594498535fb0f374927a263a68
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,00 zł 21,00 zł 19.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka jest owocem 44 tysięcy przejechanych kilometrów, spotkań i konferencji wygłoszonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ w kilkunastu miastach w Polsce i na świecie w 2013 roku, których program powstał jako odpowiedź na ogłoszony przez papieża Benedykta XVI ROK WIARY. Całość została uzupełniona wstępem autora.


(...) wierzyć, to nie jest nasza zasługa. To nie jest mój pomysł - Michała Olszewskiego, że wierzę w Jezusa z Nazaretu. To jest łaska Boża, dar Ducha Świętego, którego otrzymujemy. To jest nam dane za darmo. Myśmy sobie niczym na wiarę nie zasłużyli. Jeśli ktoś sobie myśli, że jest wielki, bo wierzy, to się myli. Zasługę zdobywamy, kiedy na ten dar odpowiemy pozytywnie. Wtedy otwierają się przed nami podwoje wiary, jak mówi Ojciec Święty ,,drzwi wiary".Wiara jest darem. Z naszej strony potrzeba tylko jednego - powiedzenia Bogu ,,tak", otwarcia serca.

Odwagi więc, nasz Pan choć umarł i przebywał ze zmarłymi, to jednak zmartwychwstał i wstąpił do nieba, a teraz nas posyła, byśmy w Jego imię szli przez ten świat i nigdy nie stracili z oczu tego, że jesteśmy tutaj na chwilkę, anasza ojczyzna jest niebie.

Wierzymy, że nasza historia nie kończy się tu na ziemi. (...) Jeśli bowiem Chrystus zmartwychwstał, to my wierzymy, że i nas nie pochłonie śmierć, że nas nie pochłonie piekło, jesteśmy wybrani, by żyć wiecznie. Ale niestety w XXI wieku coraz trudniej nam w to wierzyć. Jeśli stracimy z oczu niebo, to stracimy w ogóle sens życia.
(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Dane techniczne

Autor ks. Michał Olszewski
Kategoria Szustak
ISBN 978-83-64855-03-0

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl