Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biblia dla moich parafian. Jak czytać aby rozumieć cz.I (książka) - ks. Marcel Debyser, kategoria: Biblia, Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha - 60364

714506a89aa2e7046a5989ce27739cb2
  • promocja
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 41,00 zł 44,90 zł 41.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Biblia dla moich parafian to mądre, a zarazem głębokie wprowadzenie w lekturę Pisma Świętego - ksiąg starotestamentowych.
Autor umiejętnie łączy rzetelną wiedzę biblijną z dużą dawką życiowego doświadczenia. Dba przy tym, by zawsze oddawać pierwszeństwo Słowu Bożemu, pomóc czytelnikowi poznawać je i zaprzyjaźniać się z nim.
Każdy rozdział podzielony jest na trzy części: Marcel Debyser najpierw odkrywa przed czytelnikami konkretną księgę biblijną, opowiadając, w jakich okolicznościach i dla kogo została spisana; następnie przybliża przesłanie tej księgi - wyjaśnia, co Bóg mówi w niej o swej miłości do nas - by na koniec pokazać, jakie znaczenie ma ona dla nas dzisiaj. Autor w przekonujący sposób przywołuje doświadczenia własne, jak i swoich parafian, umiejętnie przekładając wiedzę o Biblii na "konkret" codzienności. Dobrze zna i rozumie trudności, z jakimi zmaga się człowiek.

Jak pisał Ireneusz z Lyonu "Chrystus jest skarbem ukrytym w Piśmie". Marcel Debyser pomaga nam odkryć ten skarb na nowo.
Albert Decourtray, Arcybiskup Lyonu

Ta książka ma moc przyciągania. Nie spotkałem na polskim rynku podobnej. Umiejętnie łączy wiedzę z praktyką duszpasterza.
Adam Prozorowski, prezbiter Archidiecezji Poznańskiej, biblista, współtwórca Szkół Biblijnych

Ta wspaniała książka została tak pomyślana, by przekraczała barierę między naukową egzegezą i duszpasterską posługą. Na tych stronicach jest dużo wiedzy i jeszcze więcej serca. Autor, kapłan diecezji Lille, przemierza Biblię księga po księdze, interesująco pokazując powiązania między Starym i Nowym Testamentem. Chciałbym być parafianinem Ojca Debysera.
Pierre-Maurice Bogaert OSB, biblista, em. profesor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven

Do kogo jest adresowana:
- wspólnoty
- neokatechumenat
- księża
- zaangażowani parafianie

(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl