Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Apostolstwo czystej Miłości (książka) - O. Maria Józef Kaźmierczak, kategoria: duchowość, Wydawnictwo Michalineum, 2017 r., oprawa miękka - 54780

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 7,90 zł 7.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Książka "Apostolstwo czystej miłości" ma trzy części. W pierwszej - "Rozważania o czystej miłości" - jest mowa o miłości z akcentowaniem duchowego wymiaru człowieka. Miłość powinna być wolna od egoizmu, własnych ambicji, szukania podziwu innych itp. Czysta miłość jest wolna od tych uzależnień. Druga część - zatytułowana "Wokół cnoty czystości" - stara się ukazać czystą miłość w relacjach między ludźmi, którzy są także ciałem, a nie tylko duchem. Trzecia część to "Kilka rozważań dla małżeństw i rodzin".

Tematy książki są ubogacone tekstami Alicji Lenczewskiej - mistyczki, która przez 25 lat spisywała swoje rozmowy z Panem Jezusem. Jej dzienniczek zawiera 573 strony maszynopisu przekazanych do wglądu arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze. Arcybiskup przekazał dziennik profesorowi duchowości - obecnie biskupowi - Henrykowi Wejmanowi. Biskup Henryk Wejman, uznając, że w dzienniku nie ma nic sprzecznego z nauką Kościoła, pozwolił na jego druk z wydawnictwie Agape. Wybór tekstów drukuje także dwumiesięcznik Miłujcie się.

Wydawca na zakończenie publikacji dodał aneks zawierający notę Kongregacji Nauki Wiary na temat objawień w dziejach Kościoła, na przykładzie objawień fatimskich.

Kilka lat wcześniej w naszym Wydawnictwie ukazała się także inna książka tego Autora: "Jak się dobrze modlić - praktyczny podręcznik modlitwy i życia duchowego".

(Rh)

Pozycja warta polecenia.

Dane techniczne

Autor O. Maria Józef Kaźmierczak
Wydawca Wydawnictwo Michalineum
Kategoria duchowość
ISBN 978-83-7019-628-8
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl